Cam Elmasları ve Cam Kesiciler

CAM ELMASLARI

Cam elmasları gelişen teknoloji ile üretilen ancak uzun yıllardır kullanılan ürünlerdir. El ile cam kesme imkanız veren elmaslar markalara, kullanım amaçlarına, türüne göre çeşitlenmektedir.

  • Türüne Göre Elmaslar 

Ağaç Saplı Elmaslar: Dünyada en çok kullanılan ve en çok satan elmas olan tahta saplı elmaslar ilk üretilen el ile cam kesme elmaslarıdır. Başında 6 adet elmas bulunmaktadır. Eskiyen elmas döndürülerek yeni elmas ile kesime devam edilmektedir. Yağ deposu olmadığı için yağa batırarak ya da camı yağlayarak kullanılmaktadır. 2 ile 10 mm arası camları kesmektedir. Ürünü detaylı incelemek için: http://www.glassmakro.com/cam-kesiciler/agac-sapli-cam-keser.html

Tahta Saplı Cam Elması
Ağaç Saplı Cam Elması

 

Gazlı Plastik Saplı Elmaslar: Dünyadaki kullanım oranına göre ikinci sırada gelmektedir. Kafasında tek elmas bulunmaktadır. Genellikle markasına göre yedek kafası satılmaktadır ve değiştirilmektedir. Sapındaki yağ deposunu yağ doldurulur ve yağ camı keserken kendiliğinden yeteri kadar akmaktadır. Kalitesiz ve ucuz çin üretimi elmaslarda yağ çok ya da az gelmektedir. Bu elmaslar genellikle 2-10 mm arası camları kesmek için kullanılmaktadır. Dar kafa ve geniş kafa olarak üretilmektedir. Depodaki yağ oranının gözükmesi ve hafif olması avantajlarıdır. Okumaya devam et “Cam Elmasları ve Cam Kesiciler”

Penloc GTI Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır? Penloc GTI Fiyatı

PENLOC GTI KULLANIM TALİMATI

Penloc GTI muhteviyatı akrilik esaslı yapıştırıcıdır. Ürün kullanılmaya hazır hale getirmek için şapka şeklinde uç kısmanda bulunan iki pimli kapak üzerinde bulunan setuskur kanalı, ürünün üzerinde bulunan setuskura denk getirilerek kuvvetlice bastırarak deliklerin açılması sağlanmalıdır. Eğer delikler bu darbe ile açılmaz ise ince bir cam çivisi yardımı ile delikler genişletilebilir. Delinmiş ürünü itici pistonlar altta kalmak kaydı ile düz bir zemine dik pozisyonda koyunuz. Ortalama 90-120 sn. bekleyin. Böylelikle ürünün içerisinde bulunan hava kabarcığı uçlara yakın bölüme gelecektir. Daha sonra yine dik pozisyonda alttan pistona elinizle yavaşça baskı uygulayınız. Her iki uçtan devamlı ürün gelene kadar havasını çıkartmaya devam ediniz. Her iki kanaldan devamlı olarak malzeme geldiğinde ürün kullanıma hazırdır. Uçlardan çıkan ürünü temiz bir bez vasıtası ile siliniz ve kapağını tekrar kapatınız. Okumaya devam et “Penloc GTI Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır? Penloc GTI Fiyatı”

Cam Yapıştırıcılar – UV Cam Yapıştırma

Cam Yapıştırıcılar

Cam yapıştırıcı ürünlerini kullanmak için evinizde ya da işyerlerinizde cam ya da ayna yapıştırmakla başlayabilirsiniz. Evlerinizde ya da işyerlerinizde bu cam yapıştırma işlemlerine koyulmadan önce en kaliteli bir şekilde ürünlere bakmanız gerekmektedir.

Kaliteli Cam Yapıştırıcıları

Sitemizde bulunan markalar sayesinde en kaliteli ürünü kısa bir sürede tedarik etmiş olursunuz. Markaların ürün çokluğu sayesinde cam yapıştırıcı seçeneklerinizi artırmış olursunuz. Cam yapıştırma işlemlerinin zorlu bir süreç olduğunu bildiğimizde dolayı en kısa sürede ürünleri sizlere ulaştırmış oluruz. Her zaman en kaliteli ürünleri sitemiz tarafından sizlere sağlamaktayız. Cam yapıştırma işlemlerinde gerçekleşen çoğu yöntemleri sizlere sunmak isteriz.

Camı bir metal üzerine yapıştırmak isterseniz sitemiz sayesinde sağlanan son derece kalite ürün ile camınız anında metala yapışacaktır. Bu sayede çok uzun ömürlü bir kullanım sizlere sağlanmış olur. Sadece ahşaba yapıştırmakla kalmıyor, cam tuğlalarınızı birleştirirken, duvara monte ederken gibi çoğu işlemde her zaman en iyi süreci ve kaliteyi sizlere sağlamış oluyoruz. Fiyat aralıkları her zaman bütçenize en uygun şekilde ayarlanmaktadır. Okumaya devam et “Cam Yapıştırıcılar – UV Cam Yapıştırma”

Cam Vantuzları ve Cam Taşıma Vantuzları Çeşitleri

Cam Vantuzları ve Cam Vantuzu 

Cam vantuzları, camların bir yerden başka bir yere güvenli şekilde taşınmasını sağlayan aletlerdir. Bu aletlerin mutlaka, özel teknolojiler ile üretilmiş olması gerekir. Cam vantuzlarını satın alabileceğiniz en iyi adres ise www.glassmakro.com adresidir. Bu site üzerinden cam vantuzları dahil olmak üzere, cam ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ürünler bulabilirsiniz.

Nasıl satın alabilirim;

Cam vantuzlarını site üzerinden satın alabilmek için yukarıdaki adresi kullanmanız yeterli olacaktır. karşınıza çıkan sayfanın sol kısmında ürün kategorileri yer alır. Bu kısımdan Cam Vantuzları bölümünü tıklayarak, ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz. Bu vantulzarın çeşitleri ve markaları hakkında bu bölümden bilgi edinebilirsiniz. Burada K-Star, Bohle Veribor ve Wolf’s Head markalarına ait seçkin ürünleri bulabilirsiniz. Cam vantuzların fiyat aralığı ise 26 tl ile 1950 tl arasına değişmektedir. Cam vantuzlarıyla ilgili ihtiyacınız olan modeli belirledikten sonra, site üzerinden kolay bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Cam vantuzları cam aksesuarları içerisinde dayanıklı ve taşıma kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Çoğunluğu ithal olan bu ürünler özellikle, K-Star, Makro Makine, Bohle, Wolf’s, Hasal gibi kaliteli ve güvenilir markalardan oluşmaktadır. Okumaya devam et “Cam Vantuzları ve Cam Taşıma Vantuzları Çeşitleri”

CAM KAPI HİDROLİĞİ

CAM KAPI HİDROLİĞİ

Cam Kapı Hidroliği Türkiye’de yeni kullanılan bir üründür. Cam kapılar günümüzün en çok kullanılan mimari çözümleri arasında yer almaktadır. Etrafınıza baktığınız zaman çoğu yerin giriş kapısının cam kapı ile yapıldığını görebilirsiniz. Cam kapının çalışması için belirli bir mekanizmaya ihtiyaç vardır. Bu konu kolay gibi gözükse de aslında uzmanlık isteyen bir konudur. Cam kapının cam kalınlığı, deliklerin çapı, rodajı, temperi kesinlikle bu konudaki uzmanlar tarafından yapılmalı ya da bu kişilerden danışmanlık alınmalıdır.

Yıllardır kullanılan cam kapı pompası, cam kapı hidroliği, cam kapı aksesuarları olarak adlandırılan ürünler için yere çukur açma işlemi uygulanmak zorunda kalınıyor. Yaklaşık 1 saat bir iş kaybı, fazladan işçi gücü ve ekstra maliyet çıkmaktadır. Bir cam kapının montajı en az  1 saatiniz alabilmektedir. Ve örneğin iç mekanda çalışma yapılacaksa çok fazla toz çıkmaktadır. Ve gereksiz bir kirlilik oluşmaktadır. Okumaya devam et “CAM KAPI HİDROLİĞİ”

Sürme Cam Kapı Sistemleri

SÜRME CAM KAPI SİSTEMLERİ

Dekorasyon yöntemlerinin çeşitlenmesi ve dekoratif fikirlerin çoğalması ile birlikte, mekanlarda daha estetik görüntü çizmek adına yapılan uygulamalarda çeşitlenmiştir. Bireyler ya da bu konuda uzman kişiler mekanların iyi dekore edilmesinden çok estetik gözükmesi adına uygulamalar yapmaya başlamış ve dizaynlarını da bu yönlerde geliştirmeye başlamışlardır. Ferah ve modern görünümlü ortamların daha popüler olduğu dekorasyon modellerinde estetik aparatlar olan bazı sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle ofis ortamlarında ya da geniş evlerde bu çeşitlenen dekoratif uygulamalar ile birlikte sürme cam kapı sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Belirtilen sürme cam kapı sistemleri, bölünmek istenen alanları ya da ofis ortamlarını güzelleştirmek adına uygulanan dekoratif düzenlemelerdir. Okumaya devam et “Sürme Cam Kapı Sistemleri”

Cam Kapı Kilitleri

Cam Kapı Kilitleri

Hem estetik açıdan hem de kullanım kolaylığı bakımından sıklıkla tercih edilen cam kapılarda kullanılan cam kapı kilitleri geçme kilit, cam cama kilit, mandallı kilit, kollu cam kilidi, kubikıl kilit ve fotosel kilit olarak ayrışır.

Cam Kapı Çeşitleri

Cam kapı kilitleri kale, noray, i-tech markalarıyla yerli üretim cam kilitleri ve ithal kilitler olarak çeşitlenir. Geçme kilitler hem alttan hem de üstten, cam kapının her iki yüzüne monte edilerek, anahtarlı olarak kilitlenirler ve cam yüzeyinde çok az yer kapladıklarından estetik açıdan oldukça şık modellerdir. Geçme kilitler ise ekseriyetle cam kapının ortasından geçirilerek kullanılır. Mandallı kilitler, duvarla birleşen cam kapılarda kullanılabilen, kilit dilinin duvara mont edilmiş olan aparata geçişini sağlayacak şekilde dizayn edilmiş cam kapı kilitleri olarak öne çıkar. Daha şık kullanımlar için kollu cam kilitleri tercih edilebilir. Okumaya devam et “Cam Kapı Kilitleri”

Cama ve Cam Malzemelerine Dair Her Şey

Cama ve cam malzemelerine dair her şeyi anlatan blogumuz bugün itibariyle yayın hayatına başlamıştır. Güncel olarak size 30 yıllık tecrübemizi aktarmaya çalışacağız.

Nelerden Bahsedeceğiz?

Cam Vantuzları, Uv Cam Yapıştırma, Cam Nasıl Taşınır, Cam Nasıl Kesilir, Cam Pensesi Nerde Kullanılır, Paraduş Menteşe Fiyatları, Cam Menteşesi Nasıl Takılır, UV ile Cam Nasıl Yapıştırılır, Hidrolik Pompa Ayarları, Yeni Teknolojiler, hiç bi yerde duymadığınız cam ile ilgili püf noktalar, cam kesim uçları hakkında detaylı bilgiler gibi detaylı olarak sizi bilgilendireceğiz.

Siz de bizlere merak ettiklerinizi sorabilir, o konuda da gerekli bilgilendirme yazılarını yazabiliriz.

Çevrenize değil önce camı bize sorun.

Cam ile ilgili tüm sorularınızı, önerililerinizi bekliyoruz.

www.glassmakro.com