7. Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim- İşletme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı

Makro Makine olarak, 8-11 Mart tarihleri arasında İstanbul Cam Fuarı'nda sizleri bekliyor olacağız.

 


Sektörün en büyük buluşmasını kaçırmayın! 30’dan fazla ülkeden 700’ün üzerinde firma ve firma temsilciliğinin katılımı beklenen fuarlar, sektördeki tüm gelişmelerin ve yeniliklerin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki ilk adresi olacak.  Dünyanın lider üreticilerini, karar alma konusunda yetkili alıcılar ile buluşturarak sektöre güç katacak İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarlarının, 100’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor

CAM ENDÜSTRİSİNİN ULUSLARARASI TİCARET PLATFORMU İSTANBUL CAM FUARI TÜM HIZIYLA 2017 YILINA HAZIRLANIYOR

 

Cam endüstrisinin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki en önemli ihtisas fuarı İstanbul Cam, 7. yılında da, ürün yeniliklerini, cam üretim ve işleme teknolojilerindeki ilerici uygulamaları sergilemek isteyen firmalar için doğru adres olacak. Dünyanın ikinci en büyük pencere endüstrisi fuarı İstanbul Pencere ve İstanbul Kapı fuarları ile eşzamanlı düzenlenen İstanbul Cam, 2016 yılında yakaladığı büyük başarıyı geleceğe taşımayı hedefliyor.

 

2016 yılında yapı sektörünün önemli üç ihtisas konusunu 10 salonda 80.000 m2 sergi alanında bir araya getiren fuarlar, 22 ülkeden sektörün önde gelen 595 firma ve firma temsilciliğini, 91 ülkeden 52.536 profesyonel ziyaretçi ile bir araya getirmiştir. 20 yeni ülkeden ziyaretçi çekmeyi başaran fuarlarda, özellikle Afrika, Orta ve Güney Amerika’dan gelen sektör profesyonellerinin sayısındaki dikkat çekici artış katılımcı firmalar için eşsiz fırsatlar yaratmıştır.

 

Tüyap ve Ekonomi Bakanlığı organizasyonları ile sektörlerin önemli ve hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak, toplam 30 ülkeden (Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, BAE, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Rusya, Sırbistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan) gerçekleştirilen yurtdışı alım heyetleri fuarda önemli ticari işbirliklerine imza atmştır. Yurtdışı heyetlerin yanı sıra ülkemizin farklı bölgelerinden gelen toplam 37 yurtiçi alım heyeti fuarlarımızda Tüyap davetlisi olarak ağırlanmış ve katılımcı firmalar ile buluşma imkanı bulmuşlardır.

 

Oluşturulan sektörler arası sinerji ve cam endüstrisinin hedef coğrafyalarına göre hazırlanıp çeşitlendirilen alım heyeti organizasyonları ile İstanbul Cam Fuarı, 2017 yılında da, cam üretim-işleme makineleri, cam ürün ve uygulamaları, tamamlayıcı ürün ve kimyasallar alanlarında faaliyet gösteren firmalar için aynı derecede etkin bir pazarlama ortamı sunmak için tüm hızıyla hazırlanıyor.

 

Cam endüstrisinin önde gelen firmalarını bir araya getirerek, sektörün ticari hedeflerini ve beklentilerini merkez alan uluslararası standartlarda bir ticaret platformu yaratma hedefi ile İstanbul Cam fuarının deneyimli satış,  pazarlama ve teknik kadrosu 2017 fuarları çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir.